Düşüncenin İyileştirici Gücü

Bazen hayatımızda çok basit şeyleri bile yapamamanın onlara vakit bulamamanın sıkıntısını çekeriz. Bir çıkış noktası ararız. Louise L. Hay’in Düşüncenin İyileştirici Gücü adlı kitabı benim çıkış noktam oldu.


“İçgüdülerimi ve kalbimi izlediğim sürece , günün her anı benim için özeldir. Kendi dünyamla ve bu dünyadaki işlerle barış içindeyim.”

Kitaptaki bu telkini okuduğum an yüzümde gülümseme oluştu. İçimin rahatladığını hissettim.İşte bugünümün sözü. Sevgili Loıise L. Hay sen çok yaşayasın. Sabahın 8.30’u ve ben kendime vakit ayırıyorum. Mesaimin sabahtan değil de iki saat sonra başlamasına boşuna kızmışım. Önemli olan olay ve durumlara farklı açıdan bakmak ve olanlara olumlu yönden yaklaşmak. Düşünce tarzımızı ve yaklaşımlarımızı değiştirirsek  hayatımızdaki olumsuzlukları bile fırsata çevirebiliriz. Bunun için telkinlerin gücünü kullanmak önemli.
Loıise L. Hay’in Düşüncenin İyileştirici Gücü adlı kitabı telkinlerin ve düşüncenin gücünü gösteren harika bir başvuru kitabı. İçindeki ihtiyacınız olan telkinleri alıp kendinize bir mantra defteri hazırlayabilirsiniz. Benimkine pek çoğunu ekledim bile.
Telkinler düşüncelerimizi etkileyen sözler ya da cümle kalıplarıdır. Yaklaşık sekiz aydan beri telkinlerin gücünü her gün ve hayatımın her alanı için kullanıyorum. Böylece hayatımın kurbanı değil de hayatını yönlendirebilen olmanın tadını çıkarıyorum.
Bu sürecin başlangıç noktası kendini kabul etmek ve sevebilmek, bir de geçmişi affedebilmekten geçiyor.
“Kendimi ve diğerlerinin bağışlamak, beni geçmişi düşünmekten kurtarır. Affetmek, hemen her sorunun yanıtıdır. Affetmek, kendinize verebileceğiniz bir hediyedir. Affediyorum ve kendimi özgür kılıyorum.”
“İnsanın hayatını ya okuduğu kitaplar ya da tanıştığı insanlar değiştirir.”derler. Kesinlikle katılıyorum.Hayat ihtiyacımız olanı bize sunuyor. Biz değerlendirmesinin bilelim. Louise L. Hay’in dediği gibi:
“Hayatın bir ritmi ve akışı var ve ben onun bir parçasıyım. Hayat, beni destekler ve bana yalnızca iyi ve olumlu deneyimler yaşatır. Hayatın bana en büyük iyiliği getireceğine güveniyorum.”
Beyin gücü ile hayatınızdaki olumsuzlukları yok etmenize yardımcı olacak Loıise L. Hay’in Düşüncenin İyileştirici Gücü adlı kitabını okumanızı ve içindekilerden yararlanarak bir telkinler defteri oluşturup kullanmanızı tavsiye ediyorum.